Kohtla-Järve elanikkonnakaitse arendamise ideekohtumisest

Kohtusime 2. mail Kohtla-Järve linnavalitsuse esindajate ja värskelt ametisse astunud linna kriisivalmiduse spetsialistiga, et arutada sealse kogukondliku elanikkonnakaitse arendamist.

Kohtla-Järve on Ida-Virumaal asuv linn, kus elab üle 35 000 inimese, sealne kohalik omavalitsus on kriisivalmidusse oluliselt panustamas. Kohtusime linnapea Henri Kaselo, kommunikatsiooni vanemspetsialist Kristina Piirimaa ning äsja ametisse asunud linnavalitsuse kriisispetsialistiga, et pidada nõu piirkonna elanikkonnakaitse vajaduste teemal.

“Kohtumine Kohtla-Järve linnavalitsusega oli meie jaoks oluline, et saada aru linna elanikkonnakaitse vajadustest ja ootustest. Kohtla-Järve on juba astunud olulisi samme piirkonna elanikkonnakaitse võimekuse tõstmiseks ning meil on hea meel, et saame selles valdkonnas koostööd teha,” sõnas MTÜ Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel.

Kriisiuuringute Keskus on alates 2024. aasta aprillist ettevalmistamas Kohtla-Järve elanikkonnakaitse võimearenduse projekti, kus fookuses on ka korteriühistu liikmete võimestamine eri tüüpi koolituste näol. Sarnane projekt on praegu toimumas Tallinnas, Kopli 93 kogukonnakeskuse baasil, sellest saad lähemalt lugeda siit.

🧡 Täname Kohtla-Järve Linnavalitsust kohtumiseks aja leidmise eest!

Foto: 2. mai kohtumine (Kriisiuuringute Keskus, 2024).

Jaga postitust: