Arutasime Eesti Arhitektide Liidu töögrupis varjumispoliitika arendamist

Alates jaanuarist osaleme Eesti Arhitektide Liidu eestvedamisel töögrupis, mis tegeleb elanikkonna kaitseks varjendite ja varjumiskohtade, aga ka elanikkonnakaitse tagamise küsimustega Eestis laiemalt.

22. jaanuaril 2024 algatas Eesti Arhitektide Liit töögrupi, mis tegeleb elanikkonna kaitseks varjendite ja varjumiskohtade tagamise küsimustega. “Töögrupp on koos käinud kolmel korral ning osalejate ringi on mitmetasandilise valitsemise seisukohast kaasatud kõik olulised osapooled, kuhu on viimati lisandunud ka Siseministeeriumi ja Päästeameti esindajad,” ütles Kriisiuuringute Keskuse juht ja esindaja töörgrupis Hannes Nagel.

Töögrupi kohtumisel esitles sisekaitse ja kriisivalmiduse osakonna juht Priit Laaniste siseministreeriumis valmivat ettepanekut Vabariigi Valitsusele varjumispoliitika seaduse tasandil fikseerimiseks. “Detailide olulisust on nüüdseks nentinud ka  siseministeerium, mis on koostamas konkreetset ettepanekut, kus on vastupidiselt Päästeameti direktori 16. jaanuaril ilmunud arvamusloole põhirõhk detailidel ja terminitel. Avalik sektor ja poliitikud laiemalt peavad mõistma, et konkreetsus ja detailsus on elanikkonnakaitse küsimustes eluliselt tähtis,” lisas Nagel.

EAL eestveetavas töögrupis panustavad lisaks Kriisiuuringute Keskusele ka ehitusvaldkonna, Kliimaministeeriumi, Regionaalarengu- ja Põllumajandusministeeriumi eksperdid.

Foto: varjendite ja varjumiskohtade töögrupi 4. märtsi kohtumine Eesti Arhitektide Liidus (Kriisiuuringute Keskus, 2024).

Jaga postitust: