Algas allkirjade kogumine Kopli päästekomando sulgemise peatamiseks

Kolmapäevast, 27. septembrist saab rahvaalgatus.ee portaalis allkirjastada Kopli päästekomando sulgemise vastase petitsiooni. Petitsioon on ajendatud Kopli päästekomando sulgemisega kaasnevatest tagajärgedest, mis ohustavad linnaosas elava 60 000 inimese turvalisust.

Rahvaalgatus.ee portaalis algatatud petitsiooni eesmärgiks on taotleda Kopli päästekomando sulgemise peatamine. „ Arvestades nii praegust julgeolekuolukorda, aga ka Põhja-Tallinna asukohta ning poolsaarel asuva linnaosa eripära, milleks on puitmajad, gaasiküte ning suurtööstus, on tegemist kohatu ja mõtlematu otsusega,“ märkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Manuela Pihlap.

„Koplisse on vaja kiiresti reageerivat komandot, Lilleküla teeninduspiirkonna siia laiendamine ei ole lahendus,“ leiab Eesti Päästeala Töötajate Ametiühingu juhatuse liige Toomas Suigusaar. „Lilleküla komandole lisakoormuse panemine tähendab, et võivad tekkida olukorrad, kus polegi kedagi, kes õnnetusele kiiresti reageeriks. Näiteks on Lilleküla päästjad mujal hõivatud ning abi tuleb oodata kaugematest linnaosadest. Selle tagajärjeks on inimelud, hävinud kodud ja töökohad,“ lisas ta.

Otsus Kopli päästekomando sulgeda on murettekitav ka elanikkonnakaitse, samuti laiapindse riigikaitse kontseptsioonist lähtuvalt. „Ukraina sõja kogemus näitab, et tagalas on päästjatel ülioluline roll, just nemad toovad inimesi rusude alt välja – seda NATO meie eest ei tee. Jätta Eestis suuruselt kolmanda linnaga võrreldav elanikkond ilma komandota on lühinägelik otsus, see raskendab reaalselt elanikkonna kaitsmist,“ sõnas Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel. Petitsioonis tuuakse välja ka asjaolu, et Põhja-Tallinnas asub riigi ainus sõjasadam, mida kasutavad NATO liitlased.

Petitsiooni algatajad leiavad, et vahetada mõtlematu kärpepoliitika tulemusel 60 000 inimese turvalisus riigieelarve vaates peenraha, s.o 737 000€ vastu, on lühinägelik ja vastutustundetu.

Loodud petitsiooniga saab tutvuda ja seda allkirjastada portaalis rahvaalgatus.ee, petitsiooni tekst on kättesaadav ka vene keeles, peagi lisaks inglise keeles.

Algatust saab allkirjastada 27. oktoobrini, Riigikogule edastamiseks on vaja koguda 1000 allkirja. Kogutud allkirjade arvul saab vahetult silma peal hoida samas portaalis, rahvaalgatus.ee. Petitsiooni algatajaks on Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing ning MTÜ Kriisiuuringute Keskus.

Foto: Kopli päästekomando lipp (Sergei Larionov, 2023).

Jaga postitust: