Tutvustasime uut projekti Gruusia televisioonis

Kriisiuuringute Keskuse kaasalgataja Anne-May Nagel ja Gruusia Noorte Ülemnõukogu juht Giga Phartenadze tutvustasid Gruusia televisioonis meie esimest rahvusvahelist projekti Triangle Post-Crisis Learning (TPCL).

Tutvustasime 14. veebruaril Gruusia televisioonis Ajara TV kanali jutusaates meie hiljuti alanud koostööprojekti.  

Alates 2020. aastast on kriisideks valmisolek ja nende juhtimine saanud palju tähelepanu, kuid siinkohal on oluline mõelda ka sellele, mis juhtub pärast kriisi. “Kriiside keerises püütakse enim stabiliseerida ja leevendada olukorda, ning see peaks olema kriisijuhtimise peamine eesmärk, ent sama oluline on ka kriisijärgne juhtimine analüüsimise ja õppimise puhul. Kriisidest läbi tulles on oluline küsida, kuidas meil läks, kas meie plaanid toimisid ning mida saaks järgmisel korral paremini teha. Need küsimused ja vastused aitavad süsteemselt tõsta nii kriisijuhtimise- kui ka ennetamise võimekust,” ütles Eesti suuna projektijuht Anne-May Nagel veebisilla vahendusel.

Projekt toob kokku 12 kohaliku tasandi organisatsiooni esindajad Rootsist, Gruusiast Eestist. “Meie projekti osalejad läbivad esmalt veebimooduli, kus keskendutakse kriisijärgse juhtimise eri aspektidele, tähtsal kohal on ka osalejate kogemuste jagamine. Igas riigis toimub ka üks kohtumine, kus kohaliku tasandi tegijad kaardistavad kriisijärgset õppimist toetavaid ja takistavaid tegureid,” ütles Gruusia suuna projektijuht Giga Phartenadze. 

Projekti tutvustavad saatelõiku saab vaadata siin.

TPCL projekti juhtpartneriks on Malmö ülikool, projekti aktiivsed tegevused toimuvad 2024. aasta kevadel. Projekti rahastab Rootsi Institituut.

Jaga postitust: