Rääkisime Kuku hommikusaates siseturvalisuse ja elanikkonnakaitse muredest

4. juunil oli Kuku raadio hommikusaates külas Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel ning teemaks õhuke siseturvalisus ja seda ohustav kärbe, lisaks elanikkonnakaitse seis.

Külaskäik Kuku raadiosse oli ajendatud ERRis ilmunud arvamusloost, milles kirjeldasime siseturvalisuse valdkonna murekohti, valdkonna kärpega kaasneda võivad ohte. „Siseturvalisuse kärbe on praeguses julgeolekuolukorras ohtlik samm. Valdkond pidanuks sarnaselt Kaitseministeeriumile jääma kärpest puutumata, sest siseturvalisus on laiapindse riigikaitse üks olulisemaid elemente,“ märkis Nagel.

Raadiosaates tuli juttu ka Ukraina kogemustest õppimisest. „Elanikkonnakaitse valdkonnas ei ole me Ukraina kogemustest eriti õppinud. Tõin saates näiteks asjaolu, et Eestisse kerkib lasteaedu ja koole, näiteks riigigümnaasiume – uued hooned, aga varjendit neis pole. Samal ajal ehitab Ukraina eranditult kõik uued lasteaiad ja koolid varjenditega,“ sõnas Nagel.

Nii ilmunud artiklit kui külaskäiku raadiosse võib kokku võtta järgnevalt: investeerime siseturvalisusse ja elanikkonnakaitsesse jätkuvalt liiga vähe ning see maksab tõsise kriisi korral valusalt kätte eelkõige elanikele. Kui tagala vastu ei pea, on see aga ohuks laiemale kaitsevõimele ja -tahtele, seega on süsteemse riigikaitse lahutamatu eeldus tugev siseturvalisus ja elanikkonnakaitse.

🎙️ Kuula saadet järele siit, täismahus artikli leiad ERR portaalist

Foto: Kukuraadio/Postimees, 2024.

 

Jaga postitust: