Väike-Õismäe asumi kriisivalmiduse kogukondlik arutelu

Kohtusime 25. Juunil Väike-Õismäe kogukonnaaias kohalike aktiivsete inimestega, et arutada kogukondliku kriisivalmiduse vajaduste üle meie piirkonnas. Arutelust jäi kõlama, et kõige olulisemaks kriisivalmiduse elemendiks on omavahelised head suhted, mille peale saab laiendada nii oskustebaasi kui tegeleda varumisega.

Haabersti linnaosa ainsas kogukonnaaias, Väike-Õismäe Aias toimunud koosolekul osalesid kohaliku kogukonna liikmed, kes on ühtlasi aktiivsed aednikud. Üheskoos arutlesime meie asumi kriisivalmiduse üle ning tõdesime, et meie piirkonnas on kriisivalmiduse tõstmine väga vajalik. “Haabersti on suur linnaosa, ainuüksi siinses Väike-Õismäe asumis elab 27 000 inimest, seejuures elavad kõik asumi elanikud kortermajades. Paneelmajade elanikud on aga üks haavatavamaid elanikkonnagruppe eri kriisides – kui kaob elekter, küte ning vesi, muutub olukord kiiresti raskeks,” sõnas MTÜ Kriisiuuringute Keskuse kaasalgataja Anne-May Nagel.

Arutelus tõdeti, et kogukonnaga üheskoos valmistudes on kriisivalmiduse saavutamine lihtsam. “Kogukondlikult valmistumine annab turvatunde eelkõige läbimõeldud tegutsemise plaani kaudu. Kui kogukonnas on teemaga tegeletud, kaardistatud olemasolevad ressursid nii oskuste kui varude näol, on oluliselt lihtsam mistahes kriisi puhul toimepidevust saavutada,” märkis Nagel.

Kohtumine kogukonnaga on osa MTÜ Kriisiuuringute Keskuse ettevalmistatavast projektist Väike-Õismäe asumi elanikkonnakaitse võimekuse tõstmisel.

Foto: kohtumine Väike-Õismäe kogukonnaaia aktivistidega (KRUK, 2024).

Jaga postitust: