Kuidas võita vene propagandat? DMF 2023 globaalsel konverentsil

Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel osales 27. novembril Varssavis toimunud DII-Ukraine poolt korraldatud Donbas Media Forum globaalsel foorumil vene propaganda vastasevõitluse paneelis. Paneeli eesmärgiks oli mõtestada ja jagada vene propagandaga võitlemise kogemusi eri riikidest.

Venemaa propaganda laialdane levik on tõusnud tõsise kriisi mõõtmetesse. „Vene propaganda levikut võib võrrelda koroonaviirusega – see on nähtamatu, levikuteed ähmaselt keerulised ning selle mõjualasse võib kuuluda ootamatult palju inimesi. Me ei tohi unustada, et samal aja, kui Ukraina peab võitlust rindel, peatakse võitlust ka meedias ja sotsiaalmeedias, Venemaa jaoks on väga oluline infosõda võita,“ sõnas Nagel. 
 
Seekordse konverentsi eesmärgiks oli kõneleda sellest, mis toimub sõja ajal ajakirjanduses ning milliste takistustega põrkuvad kokku Ukraina ajakirjanikud. „Konverentsi eesmärgiks oli ka Ukraina olude fookuses hoidmine, arutleti sellegi üle, kuidas maailma ajakirjanduse tähelepanu tuua taas Ukrainale,“ märkis ta. „Ukraina jaoks on kõige suurem oht nö. tapeediks muutumine, sõjas oleva riigi jaoks on see kõige ohtlikum. Lääne toetust on väga vaja ning see lähtub otseselt ka tähelepanust, mida Ukraina teemadele pühendatakse“.
 
Nagel osales paneelis koos Aliona Romaniuki (Ukraina ajakirjanik, meediaekspert) (Ukraine), Grzegorz Rzeczkowski, (Poola, Newsweek ajakirjanik) ning Przemyslaw Witkowskiga (Poola, ajakirjanik). Konverentsi toetasid Euroopa Liit, Ameerika Ühendriikide saatkond Kiievis, USAID, OSCE, Euroopa Nõukogu, UNESCO, Piirideta Ajakirjanikud ning Varssavi linn.
 
Donbas Media Forum on iga-aastane konverents, mis toob kokku ajakirjanikud ja meediajuhid Ukrainast ja kogu maailmast, andes võimaluse käsitleda valdkonna aktuaalseid küsimusi ja võrgustuda. Esimest korda peeti DMF konverents meediaorganisatsiooni DII-Ukraina poolt juba 2015. aastal.
 

 
Pildi allikas: Donbas Media Forum, 2023.

Jaga postitust: