Osalesime Malmo Ülikooli jätkusuutliku avaliku valitsemise õppeprogrammis

KRUKi esindaja Anne-May Nagel osales Malmö Ülikooli (Rootsi) ja Swedish Institute (SI) koostöös loodud täiendõppeprogrammis, milles keskenduti jätkusuutlikule avalikule valitsemisele. 

Mais 2021 alanud programmis toimus õpe nii veebikeskkonnas, kui Malmö Ülikoolis kohapeal. „Malmo Ülikool on meie piirkonna üks kõrgeimalt hinnatud ülikoole ning seetõttu on meil eriti hea meel, et osutusime programmi valituks. Kuna grupp koosnes oma ala ekspertidest nii Rootsis, Ukrainas, Armeenias, Gruusias, Lätis, Leedus ja Moldovas, saime sealt ka väärtuslikke tulevaste avaliku, aga ka kolmanda sektori koostööpartnerite kontakte,“ sõnas Nagel. „Näiteks liitus selle õppeprogrammi kaudu meiega KRUKi Ukraina suuna juht Sofiia Kostytska.“

SI poolt koostöös Malmö Ülikooliga korraldatava programmi eesmärgiks on jagada Rootsi jätkusuutliku avaliku valitsemise kogemust partnerriikidega. Kursusel käsitleti avaliku haldust, valitsetust, läbipaistvust, juhtimist, soolist võrdõiguslikkust ning avaliku sektori eetikat.

Õppeprogrammi kohta leiad lisainfot siit.

Jaga postitust: