KRIISIOSKUSED podcast #10 – Naiskodukaitsega evakuatsioonikotist ja selle sisust

“Kriisioskused” podcasti kümnendas osas räägib Naiskodukaitse ohutushoiu toimkonna juht Camilla Kastein ja Kriisiuuringute Keskuse kaasalgataja Anne-May Nagel evakuatsioonikotist ning kuidas seda nutikalt kokku panna.

“Kriisioskused” podcasti teise hooaja viimases saates räägime sellest, mis on evakuatsioonikott ja miks tasub see igal ühel valmis panna juhuks, kui eluolu on häiritud ja võib tekkida vajadus kiiresti kodust lahkuda. Evakuatsioonikott aitab olla valmis paariks-kolmeks päevaks iseseisvalt hakkama saama, ilma et peaks lootma kohapealsetele teenustele või abile.

Koti sisu peab olema läbimõeldud ja kompaktne: 3–4 päeva kuivtoitu või säilivat toidupoolist, joogivesi või veepuhastusvahend, esmaabitarbed ja isiklikud ravimid, hügieenitarbed (näiteks niisked salvrätid, hambahari, seep), vahetusriided ja soojad sokid või müts, taskulamp koos patareidega või akupank, multitööriist või nuga ning isikut tõendava dokumendi koopiad ja väikestes kupüürides sularaha.

Soovitame koti pakkida nii, et vajalikud asjad oleksid kiiresti kättesaadavad ja ilmastikukindlalt paigutatud. Saates kõlanud asjadest saab igaüks endale lihtsalt teha kontrollnimekirja ja koti sisu vastavalt oma vajadustele valmis panna.                                                                        

🟧🟦 Saadet ja õppevideo salvestamist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu Siseministeerium.

🟠 Kuula saadet siit.

“Kriisioskused” on Kriisiuuringute Keskuse taskuhääling, kus uurime, milliseid teadmisi ja oskusi vajame kriisideks valmistumisel ja nendega toimetulekul. Saates astuvad üles oma ala eksperdid ning jagame tõenduspõhist infot.

Foto ja video: õppevideo ja 10. episoodi salvestamine (Kriisiuuringute Keskus, 2025).

Jaga postitust: