TPCL-projekti esimesel kohtumisel keskenduti kriisijuhtimise elutsüklile

TPCL-projekti esimesel veebipõhisel ühiskohtumiusel esinesid osalejatele kaks valdkonna eksperti, kes keskendusid kriisijuhtimise süsteemsuse ja elutsükli aspektidele.
Kohtumisel andis kriisiteadlane Hannes Nagel (Eesti) põgusa ülevaate kriisijärgse juhtimise põhialustest, kasutades selleks 2007. aastal välja töötatud Austraalia (probleemteema ja kriisijuhtimise suhestumise) mudelit. Lisaks oli meil õnn kuulda Malmö linna tsiviilkriisi planeerija Lina Ringberg (Rootsi) ettekannet, kes jagas väärtuslikke teadmisi omavalitsuse kriisijuhtimise põhimõtete ja ohjamise protsessist, rõhutades usalduse, kultuuri ja konteksti tähtsust.
 
Meie järgmine kohtumine toimub 17. aprillil ning eelseisvaks kohtumiseks andsime osalejatele ka paar kodutööd, et nad saaksid võtta aega, et läbi mõelda vastused järgmiste küsimuste osas võttes aluseks oma organisatsiooni:
 
  • kui aktiivne kriisijuhtimise etapp lõpeb, kas on olemas kindel protsess, mille käigus vaadatakse üle, mis läks hästi ja mis mitte?
  • millised on teie arvates peamised probleemid, mis takistavad kriisidest õppimist?
  • milline on kõige olulisem õppetund, mida olete kriisijuhtimise kohta õppinud, kas konkreetsest juhtumist või laiemast vaatenurgast?
Neid teadmisi ja vaatenurki kui unikaalseid sisendeid arutatakse järgmisel kohtumisel, mis on oluline osa ühisest õppimisest.
 
🟧 TPCL projekti juhtpartneriks on Malmö ülikool, projekti aktiivsed tegevused toimuvad 2024. aasta kevadel. Projekti rahastab Rootsi Instituut.

 
Foto: 3. aprilli avakohtumine (Kriisiuuringute Keskus, 2024).
 

Jaga postitust: